slunce nezapadej

jehličiny konifery čarověníkykoniferykonifery jehličiny čarověníkyjehličiny konifery čarověníkyjehličnany konifery čarověníky
wbgarden.com

Zahrada plná čarověníků


III.

-------
Otázka: Jsi proto aby se příroda spíš exploatovala nebo spíš chránila....??
------

Za dávného jindy v éře soudružek učitelek jsem mimo funkce poslušného žáka taky plnil funkci sběrového referenta. / Takže pokud se stanu bezdomovcem, tak budu mít i nějakou praxi…/ Nedělal jsem tuto bohulibou činnost dlouho, protože moje ústa nevymáchaná samozřejmě po svém naložila s tenkrát velmi frekventovaným heslem, ve kterém byla zmiňována spotřeba papíru a šetření našich lesů. Neničte papír…, Šetřte naše lesy…, tak nějak to soudruzi, vymysleli.
A plóóč.. ?? Jistě znáte tu nevinnou otázku rozumberoucích dětiček, při které většina přezrálých mudrců propadá nelítostné až místy neovladatelné zuřivosti.
To je, pěkně a poníženě  prosím, jako byste říkali, nejezte řízky, šetřte naše prasátka, dovolil jsem si podotknouti a už jsem letěl….  
Proboha, vždyť lesy aspoň zde byly po staletí vysazovány právě pro to dřevo, potažmo pro papír, tak jako prasátka jsou pěstována právě pro ty řízky..
Pevně věřím a věřit budu, že člověk normální ví, co se sluší a patří…, takže jednoduše a prostě, všeho s mírou…., jak říkal kdysi dávný krejčí, když vzal ženu metrem dřevěným……
To byl samozřejmě pokus o vtip a jeden z citátů mého předka, který čas vánoční příliš nemiloval, snad jenom právě proto, že hlasové výstupy, všimněte si, že neříkám hysterie, příslušnic něžného pohlaví nabývají v době před a vánoční obzvlášť hodnot přímo extrémně vysokých:

„Ty neumíš vyválet ani pořádně těsto, to si říkáš doktor, břídile…
Kde je zase ten rum na rumové kuličky….
Kdybys furt neblbnul u toho počítače, tak jsem nemusela spálit rohlíčky….,“.

No, znáte to jistě líp, než já.
Jinak samozřejmě dosud dost dobře nevíme, jak jsme vznikli, ale jisté je, že my zatím globálně neoblbení , žijeme díky těm rozpáleným kamínkům tam kdesi ve Vesmíru.  Říká se jim Slunce, a jak už to s takovými nezbednými kamny bývá, přímo nešetrně, až rozmařile rozhazují energii na všechny vesmírné strany. Je docela nezpochybnitelné, že díky té vesmírné rozmařilosti, jak už jsem říkal, stále ještě existujeme. A víte určitě co se stane, když pod vlivem bublinek nebo jiných barevných tekutin se třeba na vánoční chatě poněkud více přitulíte ke krbu nebo jiným velmi příjemným leč, taky velmi rozpáleným ohništím…
No, a naše Zeměkoulička též to své Sluníčko asi miluje a sem tam se zkrátka k němu víc přitulí…. Na známém fotbalovém kopci uprostřed Ostravy, zvaném Bazaly, asi před dvanácti tisíci lety roztál ledovec. To ledovce na kopcích občas dělávají. Zůstaly jenom ty narudlé bludné balvany, které ledovec tehdy přitáhl ze Skandinávie Nevím, kolik tenkrát bylo v Ostravě kouřících automobilů či fabrik, že se chudák, rozpustil. Mohli jsme se dodnes celý rok klouzat.
No, možné ale je, samozřejmě, že se někde v okolí poprali pračlověci, zadýchali se příliš, a člověk, potažmo i pračlověk, musí nejen při praní vdechovat kyslík, že, ale vydechuje už jen kysličník uhličitý, asi kilo denně, a když se zadýchá, tak z něj ten oxid přímo fučí, a možná i nějaký ten metan unikne, no, a je tu Kokatastrofa jak vyšitá…


Otázka: Snad ekokatastrofa...?!!
----buttonbuttonbutton
y
jehličnany konifery čarověníkyTOPlist