slunce nezapadej

jehličiny konifery čarověníkykoniferykonifery jehličiny čarověníkyjehličiny konifery čarověníkyjehličnany konifery čarověníky
wbgarden.com
Zahrada plná čarověníků

 

I.

Před Vánocemi jsem byl požádám jistým deníkem o ne příliš romantické povídání
na toto jistě sváteční téma v souvislosti se Zahradou plnou čarověníků, životem atd..
Povídání vyšlo ve zkrácené verzi, zde verze celá....
Jan Sláma
-------
Otázka: Vánoce ..??
------

Vánoce Vánoce přicházejí …, no poslouchám tu melodii v reklamních šotech už myslím od konce srpna, takže dalo by se říct, že jsem poměrně slušně připraven prožít ony svátky klidu a míru v jisté pohodě. Ostatně jako každý rok, protože vím, po všech těch letech co existuji, jsem si stoprocentně jist, že dostanu pyžamo které je o dvě čísla větší, ponožky, které mám schovány v dárkové skříni už od jara, na podzim by se docela hodily, ale bohužel byly určeny jako vánoční dárek, takže nemohly mé končetiny obšťastnit v době potřebné a musí čekat na dobu přísně vyvolenou, v éře seriálů to snad ani jinak nejde, kdy pak pod stromečkem vyjuknou na mě ze zlatého papíru a já dojat a plný překvapení opět jako každoročně potvrdím, že tohle jsem opravdu nečekal…alelujá hip hop…..
Dobrá tedy , budu se už konečně chovat dospěle, jak vždy vyžadovala moje maminka, žena a další vychovatelé a vychovatelky, takže prosím, slyšte, že i já spolu se všemi unisono teď  pěji…, vánoce jsou opravdu nejkrásnější období v roce…..Ne, fakt, opravdu i jako docela normálně šprajcující se příslušník mužské komunity musím zcela zodpovědně potvrdit, že jsou.
A ne pro ta podstromečková  pyjamas ovázaná zlatými pentlemi, ne proto všeobjímající každoroční obžerství, ale proto jedinečné a možná celosvětové nádherné a jedinečné unisono.
Ano, jsem tady , proč to sice nevím, zeptejte se mých rodičů..,  Jsem poměrně dobrý a slušný, myslím si to, a rád bych, a docela i chci se všemi poměrně dobrými a slušnýmí lidmi na celém světe spolupracovat a žít….
Pohádka, pochopitelně, nádherná pohádka, která se každoročně v tom celosvětovém šílenství aspoň na pár dní, díky bohu, vrací …, Teď přátelé i nepřátelé, teď právě o Vánocích bude aspoň na chvilku bude klid a mír.
Jistě chápete, že jako celoživotní idealista bych chtěl klid a mír každičký boží den. Jenomže sami dobře víte, jak to chodí. Večer chodíte spát jako idealista, ráno se snad ještě budíte jako idealista..,,ovšem přes den se samozřejmě musíte začít chovat přísně racionálně, a proč ?  
Snad právě proto, že kolem vás jsou přece samí idealisti….,ne ??
Hip hop alelujá…..

Otázka: A co Zahrada plná čarověníků....

 

button
y
jehličnany konifery čarověníkyTOPlist